Choď na obsah Choď na menu
 


Akí sú hrdinovia telenovely v súkromí?Herci Susana González a César Evora vytvorili pred kamerami dvojicu, medzi ktorou sa chemické reakcie končia výbuchmi vášní.Podvečery pracovných dní patria v programe TV Markíza telenovelám. Už niekoľko týždňov sledujeme osudy hlavných hrdinov seriálu Medzi láskou a nenávisťou a s napätím očakávame, čím všetkým budú musieť ešte prejsť, aby sme sa dočkali - ako inak - šťastného konca. Ten totiž k príbehu, kde hrá hlavnú úlohu láska, neodmysliteľne patrí.

Kňaz? Milovník?
Telenovelu Medzi láskou a nenávisťou nakrútili na motívy "rádionovely", teda rozhlasového seriálu s názvom Cadena de Odio, jeho autorkou bola Hilda Morales. Túto predlohu pre televíziu spracovali Liliana Abud, Jaime García Estrada a Orlando Merino. Názory na nepochybne pútavý seriál sa rôznia, no prevažnú väčšinu fanúšikov nadchol. Podľa mnohých je Susana González v úlohe Any Cristiny vynikajúca najmä preto, lebo nie je umelo sladká ako iné hrdinky podobných dielok. Veľa ľudí sa domnievalo, že César Evora nedokáže dobre stvárniť hlavnú postavu romantického hrdinu, keďže si ho stotožnili s kňazom z telenovely Právo na lásku. No všetkých prekvapil ohromujúcim výkonom. A tak sa dnes aj slovenské diváčky môžu dať unášať poryvmi emócií, neuveriteľne iskrivými chemickými reakciami či výbuchmi vášní. Susana a César sú totiž pravou zaľúbenou dvojicou, oscilujúcou medzi otázkami: Ľúbiť či neľúbiť? Alebo dokonca nenávidieť?

Preslávili ju bikiny
Susanu González označujú znalci telenoviel za jednu z najžiarivejších hviezd, ktorá má všetko ešte len pred sebou. Začínala v roku 1996 telenovelou Sentimientos ajenos, kde hrala Normu, o rok neskôr sa predstavila v seriáli María Isabel, si tu supieras ako Elisa. V roku 2002 dostala rolu Any Cristiny v spomínanom projekte Medzi láskou a nenávisťou. "Nikdy som si nepripadala ako osudová žena - femme fatale, postavy nebezpečných žien sa mi páčia, no sú vzdialené mojej podstate," charakterizuje vlastnú osobu Susana González (29), ktorá sa do povedomia verejnosti dostala ako Angela v telenovele Priateľky a protivníčky (Amigas y Rivales). Angela je mladá ambiciózna žena, ktorá sa za každú cenu snaží získať dobrú spoločenskú pozíciu a, samozrejme, veľa peňazí. Herečka síce nie je zvyknutá ukazovať sa obnažená, no v tomto seriáli často vystupovala v bikinách. Už predtým hrala v úspešných telenovelách Oklamané ženy (Mujeres Engaňadas) a Cigánska láska (Amor Gitano). Boli to melodrámy, v ktorých sa zviditeľnila nielen vzhľadom, ale aj sviežosťou a talentom. Jej priaznivci zdôrazňujú, že Susana stelesňuje tradičnú mexickú krásu, čo mohli diváci posúdiť práve počas spomínaných bikinových scén v Priateľkách a protivníčkach. V budúcnosti chce ukázať už len nohy a rameno. "Mám jasno v tom, že prijmem len také úlohy, aby som sa cítila dobre a pohodlne. Nie sú to nevyhnutne roly, kde dobre vyzerám," vysvetľuje Susana, ktorá sa narodila 2. októbra 1973 v meste Calera v mexickom štáte Zacatecas. Rada dostáva kvety a priznáva, že jej mániou je stále niečo hrýzť. Ambíciou zostáva veľká úloha vo veľkom filme. Teraz ju však vyťažuje hlavne účinkovanie v telenovelách. A čo pre Susanu znamená herectvo? "Najväčšou obetou bolo opustiť moju rodinu, musela som sa presťahovať do iného mesta. Cítim, že kvôli herectvu sa treba všeličoho zriecť, ale má aj okamihy, ktoré si vychutnávam. Oplatí sa zostať pri tom."

Čo má rada
Jej obľúbeným hercom je Pedro Armendáriz, herečkou Dolores del Río, z režisérov si cení Alfonsa Cuaróna a Sergia Jiméneza. Ako producenta si veľmi váži Emilia Larrosu. Hudobne jej imponuje francúzska produkcia. Nos však neohrnie ani nad disko rytmami a Beatles. Chcete vedieť, ktorá filmová postava jej imponuje? Predsa Batman! Veľmi ju zaujal historický veľkofilm Gladiátor. A šport? Susanu zaujíma basketbal. Aj plážový. Lebo práve na krásnej pláži trávi najradšej všetky dovolenky. Keď ju už náhodou prinúti počasie zostať doma, zapne si televízor a sleduje svoj obľúbený program - El Chavo del Ocho. Aj v móde má jasno - jednoznačne u nej hrá prím Armani. Keďže má tridsiatku na krku, dôkladne sa stará o svoju pleť, namáhanú používaním množstva šminiek, mejkapu a púdru pri nakrúcaní. Na svoju peknú tváričku a telo používa kozmetiku značky Helena Rubinstein a Lancome. Možno aj preto, aby si udržala priateľa Mauricia Islasa.

Z režiséra herec
César je všestranný herec a dokáže stvárniť najrôznejšie postavy - od duchovného po zločinca. Tento rodený Kubánec sa presadil vďaka účinkovaniu v mexických telenovelách. V prvej s názvom Corazon Salvaje (Divoké srdce alebo Záchrana srdca) predstavoval sudcu Marcela Romera Vargasa. Potom účinkoval ako kňaz v seriáli Právo na lásku (Privilegio de Amar), čím sa vyšvihol na hviezdne nebo latinskoamerických telenoviel. Tvrdí však, že všetky svoje roly má rád rovnako. César sa narodil v Havane 4. novembra 1959 v rodine spisovateľa. Dnes býva v hlavnom meste Mexika a jeho brat žije v americkom Miami. Hoci Evora vyrastal v období, keď na Kube vrcholila Castrova revolúcia, vytýčil si cieľ - byť hercom, aj keď to vtedy, vzhľadom na spoločenské zmeny, nebolo jednoduché. Napriek tomu sa už ako 18-ročný vydal na cestu smerujúcu ku kinematografii. Evora vždy vyzeral dobre, navyše mu imponovali dramatické umenia a vzťah k herectvu si ešte upevnil v škole Institutio Superior de Arte. Uvažoval o kariére filmového režiséra, no osud rozhodol inak. V osemdesiatych rokoch sa mu otvorili dvere do Štátneho filmového inštitútu ICAIC, pod hlavičkou ktorého sa realizoval vo viacerých filmoch. Možno preto vie skutočne precízne zahrať svoje postavy, lebo rolu vníma aj z pohľadu režiséra. Pôsobivá herecká kariéra mu vynahradila to, o čom mnohí režiséri iba snívajú. César stvárnil množstvo rozličných charakterov a jeho tvár je vo svete filmu dobre známa. Nakrúcal hlavne na Kube a v Mexiku. Práve do Mexika sa rozhodol pred časom natrvalo presťahovať a usadiť sa tam. Od roku 1999 má mexické občianstvo. Okrem tohto dokladu sa môže popýšiť niečím, čo dosiahne máloktorý herec - exkluzívnou zmluvou so spoločnosťou Univision Network. A tak si vlastne zabezpečil zamestnanie i zárobok. Momentálne sa venuje práci na novej telenovele s názvom Mariana de la Noche.

Mámenie žien
Okrem práce sa atraktívny César v začiatkoch kariéry stihol venovať aj ženám a prežil veľa románikov. Tvrdí, že si veľmi vychutnával chvíle s peknými spoločníčkami, ktoré mu vyznávali lásku. Po čase sa oženil a tieto dobrodružstvá zanechal. Jeho herecké výkony vzbudili pozornosť v Mexiku, odkiaľ dostal ponuku účinkovať v telenovele Corazon Salvaje. Po skončení nakrúcania sa chcel vrátiť domov na Kubu, hoci pripustil, že s jeho manželstvom to nevyzerá dobre. V návrate mu zabránili ďalšie ponuky, a tak sa César vložil napríklad do úlohy kňaza v telenovele Právo na lásku. Nasledovali ďalšie roly, až kým neprišiel jeho najväčší úspech v seriáli Medzi láskou a nenávisťou. To sa už spoznal so svojou terajšou manželkou Vivian a z Mexika si na Kubu len odskočil pre rozvodové formality. Vivian mu porodila dcéru Carlu. César, ktorý má z predchádzajúceho manželstva syna Rafaela a dcéru Marianu, považuje rodinu za svoju hlavnú inšpiráciu: "Inšpiruje ma moja manželka, moje deti a obdivujem mnohých ľudí, ktorí ma ovplyvnili, obohatili svojím myslením a prácou." Deň začína skoro ráno, aj keď spávať chodí neskoro, odíde do práce, a keď príde opäť domov, vychutnáva si sladký pocit návratu do vlastného príbytku. Pozitívny vzťah má tiež k tancu: "Pochádzam z krajiny, kde sa to učíme od detstva, rytmus máme v krvi." A jeho životné krédo, o ktoré by sa chcel podeliť s mladou generáciou? "Musíte si dôverovať. Jediný spôsob, ako nájsť svoju cestu, je odovzdať sa pravde v tom, čo cítime, a konať podľa toho. Musíme tak robiť úprimne bez toho, aby to ovplyvnilo život ľudí okolo nás, a veriť - ako povedal jeden básnik - že pravda je vždy na dosah ruky."

Vizitka:
Meno a priezvisko: César Evora
Dátum narodenia: 4. novembra 1959
Miesto narodenia: Havana, Kuba
Stav: ženatý
Manželka: Vivian Evora
Deti: Rafael, Mariana, Carla
Obľúbené jedlo: César obľubuje mexickú kuchyňu.
Obľúbené športy: plávanie, volejbal
Obľúbená hudba: "new age"
Zaujímavosti: mexické občianstvo získal v roku 1999
Povolanie: herec

Vizitka:
Meno a priezvisko: Susana María González
Dátum narodenia: 2. októbra 1973
Miesto narodenia: Calera, Zacatecas, Mexiko
Výška: 175 centimetrov
Miery: 89 - 66 - 95
Stav: slobodná, priateľ Mauricio Islas
Povolanie: herečka
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mirgovo

(tina, 30. 10. 2014 9:05)

Ha bi some chelation vas videt na ozaj a skutocne na moje oci ci vane step ttake

mirgovo

(tina, 30. 10. 2014 9:04)

Ha bi some chelation vas videt na ozaj a skutocne na moje oci ci vane step ttake